بسته بندی خرما – جنس بسته بندی، طراحی و قیمت + سفارش

تاریخ آخرین بروزرسانی:1 خرداد 1403

بسته بندی خرما خود را با طراحی منحصر به فردی که مدنظر دارید به شرکت پیشرو در زمینه طراحی، چاپ و تولید جعبه و بسته بندی تاش پک بسپارید. هرآنچه لازم است در رابطه با بسته بندی خرما بدانید در این مقاله برای شما جمع آوری شده تا بتوانید اطلاعات درستی از سفارش خود داشته باشید و از نتیجه کار راضی باشید. با ما همراه باشید:

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

صادرات خرما به کشورهای مختلف

به طور معمول در ایران و در استان های جنوبی نظیر بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و… که دارای آب و هوای گرمسیری هستند انواع خرماهای مختلف نظیر خرمای کبکاب، خاصویی، شاهانی، مضافتی، پیارم و… تولید می شوند. خرماهای تولید شده در این شهرها با وجود آن که بازار فروش آن ها در کل شهرهای کشور داغ است در زمینه صادرات نیز مورد توجه بسیاری قرار می گیرند.

سالانه بخش قابل توجهی از خرمای تولید شده در کشور به کشورهایی چون آذربایجان، امارات متحده عربس، اندونزی، بحرین، چین، آلمان و انگلستان صادر می شود.

اهمیت بسته بندی خرما

به طور معمول برای فروش هر چه راحت تر خرما و حفظ شکل و ظاهر و نیز طعم آن، این محصول در کارتن های کوچک خرما بسته بندی شده و از این رو حتی در صورت قرارگیری در سردخانه نیز سرما و رطوبت باعث خرابی این محصول نخواهد شد. علاوه بر آن با درج نمادی از برند سازنده می توان گامی موثر در زمینه برندیگ و بازاریابی محصول و تولید کننده آن برداشت.

امروزه برخلاف چند سال گذشته در کمتر جایی می توان فروش فله ای خرما را در فروشگاه ها و بازارها مشاهده کرد. فروش فله ای خرما و بدون برخورداری از یک بسته بندی مناسب به هیچ عنوان بهداشتی نیست. این در حالی است که با انتخاب یک بسته بندی صحیح برای خرما می توان این محصول را از هر نوع عامل آسیب زننده ای چون گرما و سرما، آلودگی ها، گرد و غبار، رطوبت و… دور کرد.

در حال حاضر خرماها درون بسته بندی کارتنی و مقوایی بیشتری فروش را خواهند داشت.

 

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

 

انواع بسته بندی خرما

با توجه به آن که ایران در زمینه صادرت خرما توانسته در دنیا، رتبه دوم را از آن خودکند نیاز است که برای بسته بندی خرمای صادراتی از جعبه های جذابی استفاده شود تا نظر افراد را در خارج از کشور نیز با توجه به فرهنگ و سلیقه متفاوتی که داشته به خود جلب کند. علاوه بر آن با توجه به بالا بودن تعداد تولید کنندگان ایرانی، در داخل کشور نیز طراحی و بسته بندی خرما برای جذب مشتریان به سمت محصول خود بسیار مهم است. از این رو انتخاب نوع بسته بندی خرما با دقت بالایی انجام شود.

در ادامه انواع بسته بندی خرما را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد:

1. بسته بندی خرما در جعبه های سنتی یا تلسکوپی

تولید جعبه های سنتی با درب مقوایی در انواع سبک و سنگین امکان پذیر است و در این بین نمونه های تهیه شده با مقوای سنگین از استحکام و زیبایی بیشتری برخوردار هستند. این نوع از جعبه ها به دلیل قیمت پایین تری که نسبت به دیگر جعبه ها و کارتن های بسته بندی خرما داشته می تواند برای کاهش قیمت فروش محصول و پیشی گرفتن از رقبا بسیار موثر باشد. حتی می توان با استفاده از درب ساق کوتاه برای این نوع جعبه قیمت آن را از قبل هم کمتر کرد.

جعبه های سنتی و یا معمولی خرما دارای دو بخش درب و بدنه هستند. درب این جعبه ها به طور معمول از جنس مقوای پشت طوسی است و ضخامت و وزن مقوای استفاده شده کاملا به نظر کارشناس و نیز فرد سفارش دهنده بستگی خواهد داشت. از آن جایی که مقوای پشت طوسی برای تماس مستقیم با محصولات خوراکی بهداشتی نیست در صورت استفاده از این مقوا برای بسته بندی محصول باید حتماً ابتدا خرما درون پوششی پلاستیکی قرارداده شود.

اتصالات این نوع جعبه با منگنه محکم می شود. بدنه جعبه های سنتی نیز غالباً ساخته شده از ورق کارتن E فلوت سفید رنگ می باشد.

2. بسته بندی خرما با جعبه مدل کیبوردی

این نوع از جعبه ها همچون صندوق باز و بسته شده و برای مقاومت هر چه بیشتر از ترکیب کارتن و مقوا در ساخت آن ها استفاده شده است.

3. بسته بندی خرما با جعبه مدل کشویی

جعبه های کشویی را می توان یکی از جذاب ترین گزینه ها برای بسته بندی محصولاتی چون خرما به شمار آورد که در جلب نظر مشتریان بسیار موفق عمل می کند. در ساخت این نوع جعبه به جای کارتن از مقوا استفاده می شود.

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

 

جنس جعبه های مقوایی خرما

به طور معمول در ساخت جعبه های بسته بندی خرما از مقواهایی چون مقوای ایندربرد، مقوای طوسی و مقوای گلاسه بهره گرفته می شود. البته از مقوای گلاسه از آن جایی که نرم است بیشتر برای ساخت جعبه های کوچک و برای مثال جعبه هایی در ابعاد یک نفره استفاده می شود. مقوای گلاسه در هر دو طرف خود به رنگ سفید است.

در ساخت جعبه های مقوایی خرما بیشتر از مقوای ایندربرد استفاده می شود. ساختار مقوای ایندربرد به صورت لایه لایه است که این موضوع باعث شده جعبه ساخته شده از مقاومت مطلوبی برخوردار باشد.

این مقوا نیز همچون مقوای گلاسه به صورت دو رو سفید است و از این رو از نظر ظاهری نیز جذابیت خاصی را به بسته بندی محصول می بخشد. لازم به ذکر بوده که استفاده از این مقوا به نسبت دیگر نمونه ها هزینه تولید را افزایش خواهد داد. یکی دیگر از مقواهای مورد استفاده برای ساخت جعبه های مقوایی خرما مقوای پشت طوسی است که در صورت استفاده با گرماژ مناسب استحکام مطلوبی را برای جعبه ساخته شده به ارمغان می آورد.

این نوع مقوا همان طور که از نام آن پیداست دارای یک طرف طوسی رنگ است که این قسمت در بخش داخلی جعبه قرار می گیرد.

پوشش روی مقوای چاپ شده بسته بندی خرما

برای پوشش روی مقوای جعبه ها از پوشش های ورنی، سلفونی و یووی استفاده می شود. به منظور تثبیت رنگ چاپ روی مقوا از پوشش ورنی استفاده شده و  پوشش یووی برای تثبیت رنگ چاپ و همچنین بخشیدن ظاهری براق به جعبه مناسب است. استفاده از پوشش سلفون برای جعبه های خرما نیز مقاومت، جذابیت و براقی مطلوبی را به آن خواهد بخشید.

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

طراحی جعبه بسته بندی خرما

برای جلب نظر مشتریان در داخل کشور و در زمینه صادرات حتماً باید طراحی مناسبی را برای جعبه بسته بندی خرما استفاده نمود. در واقع جعبه در نظر گرفته برای بسته بندی خرما باید دارای طراحی گرافیکی باکیفیتی باشد.

رنگ های مورد استفاده در طراحی جعبه بسته بندی خرما باید با هم و همچنین با محصول که همان خرماست در تناسب باشد. استفاده از رنگ های گرم در طراحی جعبه خرما می تواند جذابیت خاصی را به بسته بندی این محصول ببخشد.

از آن جایی که به طور معمول بسته بندی در نظر گرفته برای خرما و رطب دارای ساختاری ساده است بهتر خواهد بود که برای تمایز از رقبا بیشتر تمرکز خود را بر روی طراحی گرافیکی بسته بندی بگذارید.

اگر چه طراحی جعبه بسته بندی خرما در فروش آن نقش موثری دارد اما با این حال کیفیت خرما نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل باید محصول در جعبه ای بسته بندی شود که به خوبی طعم و کیفیت آن حفظ شود. از این رو باید متناسب با نوع خرما و شرایط نگهداری که داشته بهترین جعبه و با ضخامتی مناسب برای بسته بندی آن انتخاب شود.

 

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

 

قیمت جعبه بسته بندی خرما

قیمت جعبه بسته بندی خرما به عوامل مختلفی چون ابعاد، وزن مقوای مورد استفاده و نیز تعداد جعبه های مورد نیاز بستگی دارد. از این رو در وهله اول شما باید تعیین کنید که به چه میزان جعبه نیاز داشته و تیراژ مورد نیاز خود را مشخص کنید و همچنین نوع مقوای مورد نیاز و ابعاد آن نیز باید با توجه به وزن خرمای مورد نظر و تعداد خرماهایی که قرار است درون یک جعبه قرار داده شوند مشخص شود.

 

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

 

بسته بندی خرما در شرکت تاش پک

شرکت تاش پک، در سال 1370 تاسیس شد تا با طراحی، چاپ و تولید انواع جعبه های مقوایی، لمینتی و کارتن خدمتی در عرصه بسته بندی و جعبه سازی کشور داشته باشد. شرکت تاش پک از سال 1370 تا به امروز در راستای این اهداف فعالیت مستمر داشته است.

ما در شرکت تاش پک توانسته ایم با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مجهز و مطابق با استاندارد های جهانی، نیاز مشتریان در بازار ایران را نسبت به تولید انواع جعبه ها برطرف کنیم. امروزه بسته بندی بر افزایش فروش به شدت تأثیر دارد به این جهت که مشتریان به دلیل داشتن قدرت انتخاب و تنوع زیاد محصولات، مجبور نیستند محصولاتی با بسته بندی های ضعیف خریداری کنند.

برندها در تلاشند با یک بسته بندی شاخص و زیبا در همان مرحله ابتدایی نظر مشتریان را به سوی محصول خود جذب کنند. این روزها بیشتر از هر زمان دیگری مشتری به ظاهر زیبا، حرفه ای و کاربردی یک محصول توجه می کند چرا که اعتقاد دارد یک محصول حرفه ای و معتبر دارای بسته بندی زیبا، شاخص و کاربردی است.

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

نیاز به راهنمایی دارید؟
×
تماس تلفنی Whatsapp chat
چت واتساپ Whatsapp chat