بسته بندی محصولات غذایی – قیمت و سفارش

تاریخ آخرین بروزرسانی:1 خرداد 1403

بسته بندی محصولات غذایی خود را با طراحی منحصر به فردی که مدنظر دارید به شرکت پیشرو در زمینه طراحی، چاپ و تولید جعبه و بسته بندی تاش پک بسپارید. در رابطه با محصولات غذایی از آن جایی که ارتباط مستقیمی با سلامت افراد دارند، نوع بسته بندی آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خوشبختانه امروزه تحول و ارتقاء فرهنگ مصرف باعث شده که افراد به بسته محصولات بیشتر اهمیت بدهند. بسته بندی هر محصولی به نوعی ماهیت آن را به مخاطب نشان داده و یک بسته بندی خوب و حرفه ای می تواند افراد بسیاری را به محصول شما بکشاند. در رابطه با مواد غذایی بسته بندی انتخابی باید به خوبی بتواند محصول مورد نظر را از سرما، گرما، فساد و آسیب دیدگی حفظ کرده و مانع از کاهش کیفیت آن شود. بسته بندی محصول همچنین رابطی میان محصول و خریدار است و می تواند در ترغیب مشتری برای خرید محصول بسیار مؤثر باشد. برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

نوع بسته بندی محصولات غذایی

هر چه بسته بندی در نظر گرفته شده برای محصول غذایی از نظر بصری بتواند نظر مشتریان را به خود جلب کند فروش آن محصول نیز با افزایش بیشتری رو به رو خواهد بود. از این رو باید طراحی زیبا و جذابی را برای بسته بندی محصول انتخاب کرد و ضمن کیفیت محصول، بسته بندی آن را نیز مورد توجه ویژه ای قرار داد. شما باید از طریق بسته بندی محصولات غذایی خود اطلاعات مورد نیاز در مورد محصول مورد نظر و همچنین برند خود در اختیار مشتری قرار دهید. این کار باعث شده که مشتری راحت تر به محصول شما اعتماد کرده و اقدام به خرید کند. نوع بسته بندی کاملاً به محصول مورد نظر بستگی دارد. برای دیده شدن باید بسته بندی نو و خلاقانه ای را برای محصول در نظر بگیرید. در زمینه بسته بندی محصولات غذایی از متریال مختلفی استفاده می شود که از بین آن ها می توان به شیشه، کاغذهای مقوایی، ظرف های پلاستیکی، کارتن های مقوایی، تیوپ های پلاستیکی، کاغذ آلومینیومی و… اشاره نمود. در این بین به طور معمول در بین بسته بندی های مختلف محصولات غذایی می توان بسته بندی با کاغذ و مقوا را بهترین گزینه دانست؛ زیرا این نوع بسته بندی قابل تجزیه است و مجدد می توان آن را به چرخه طبیعت برگرداند. علاوه بر آن کاغذ و مقوا از نظر بهداشتی نیز مناسب تر هستند. لذا بهتر است که حدالامکان از این نوع بسته بندی برای محصولات غذایی استفاده نمود.   برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.  

نکات قابل توجه در مورد بسته بندی محصولات غذایی

  • بسته بندی محصولات غذایی برای جلب نظر مشتری ضمن برخورداری از ظاهری جذاب باید به راحتی قابل استفاده بوده و باز شدن آن نیاز به کشتی گرفتن با آن نداشته باشد!
  • نوع بسته بندی محصولات غذایی همچنین باید با نوع محصول مورد نظر هماهنگی داشته باشد و در واقع بتواند مشتری را با ویژگی های محصول آشنا کند. برای نمونه مشتری باید از نوع بسته بندی محصول به راحتی متوجه یخ زده و یا تازه بودن آن پی ببرد.
  • بسته بندی محصولات غذایی باید به نوعی حس طراوت و شادابی داشته و به خوبی این حس را به مشتری نیز انتقال دهند.

تولید کارتن بسته بندی محصولات غذایی

در مورد طراحی و تولید کارتن بسته بندی محصولات غذایی نکات مختلفی باید مد نظر قرار داده شود. در ادامه این موارد را با هم بررسی خواهیم نمود:
  1. در زمینه سفارش و تولید کارتن بسته بندی محصولات غذایی باید به تعداد محصولاتی که قرار است در کارتن بسته بندی مورد نظر قرار داده شوند توجه شود. یکی از دلایل بررسی این فاکتور محاسبه توجیه اقتصادی تهیه کارتن بسته بندی برای این تعداد محصول است تا در صورتی که از نظر اقتصادی این کار به صرفه نباشد تعداد محصولات درون یک کارتن بسته بندی را کم و زیاد کرد. دلیل بعدی تشخیص وزن محصولات برای استفاده از تعداد لایه ها و ترکیباتی مناسب در ساخت کارتن مورد نظر و ایجاد کیفیت و مقاومتی مطلوب برای آن است.
  2. از دیگر فاکتورهای قابل توجه در زمینه سفارش و تولید کارتن بسته بندی محصولات غذایی شرایط نگهداری کارتن بعد از بسته بندی است. در واقع باید تعیین کنید که نگهداری این کارتن بعد از بسته بندی محصول درون محیط سردخانه ای و مرطوب انجام شده و یا این که قرار است درون یک محیط خشک و یا غیره گذاشته شود. نحوه جابجایی محصول بسته بندی شده تا مقصد و میزان ضربات اختمالی وارد شده به کارتن بسته بندی نیز از دیگر مواردی است که نباید از آن ها غافل شد. همچنین مرطوب بودن محصول نیز در این زمینه تأثیرگذار است و باید توجه نمود که محصول در صورت مرطوب بودن آیا پیش از بسته بندی ایزوله شده و یا دارای یک لایه نایلونی معمولی است.
  3. باید حجم و سایز محصول را به خوبی بدانید تا بسته بندی در نظر گرفته برای آن با حداقل میزان ورق کارتن قابل تهیه باشد.
  4. یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در مورد تهیه کارتن بسته بندی محصولات غذایی لزوم و یا عدم لزوم استفاده از لایه های بهداشتی در تولید کارتن محصول است. در واقع باید مشخص شود که محصول پیش از بسته بندی درون پوشش جداگانه ای قرار گرفته و یا مستقیماً در تماس با کارتن خواهد بود. این موضوع به این دلیل مهم است که تعیین خواهد کرد آیا نیاز به استفاده از کاغذ بهداشتی و دسته اول در لایه داخلی هست یا نه.
  برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.  

دلایل اهمیت استفاده از کاغذ بازیافتی در تولید ورق کارتن بسته بندی محصولات غذایی

  • کاهش قیمت هزینه تولید کارتن برای کارفرما
  • کمک به محیط زیست و حفظ سبزی زمین
 

 روش های طراحی بسته بندی محصولات غذایی

در حال حاضر تمام تلاش تولیدکنندگان دغدغه مند محصولات غذایی بر آن است که بسته بندی محصول خود را به نحوی انجام دهند که تهیه و نگه داری مواد غذایی برای افراد به کاری آسان تبدیل شود. با توجه به رشد فرهنگ جامعه در زمینه حفظ محیط زیست تولیدکنندگان نیز غالباً تلاش کرده تا بسته بندی سازگاری را با محیط زیست برای محصولات خود انتخاب کنند. از این رو امروزه در بسته بندی محصولات غذایی تغییراتی صورت گرفته و روش های مختلفی برای بسته بندی محصولات غذایی در نظر گرفته می شود که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد:

1. بسته بندی های خوراکی

برای اولین بار در سال 2015 در رستوران های KFC بسته بندی های خوراکی مورد استفاده قرار گرفت. در واقع در این رستوران ها به منظور جلوگیری از افزایش تولید زباله، لیوان های قهوه از جنس بسکوییت و شکلات سفید مقاوم در مقابل گرما ساخته شدند. این لیوان ها از سوی مشتریان دوستدار محیط زیست مورد توجه ویژه ای قرار گرفت. یکی دیگر از بسته بندی های خوراکی توسط شرکت استونی فیلد ارگانیک به بازار عرضه شد. این بسته بندی در واقع فاقد هر نوع مزه خاصی است و امکان خوردن آن با ماست وجود دارد و یا حتی می توان آن را تکه تکه کرده و درون سطل زباله ریخت. این نوع بسته بندی نیاز مشتری به قاشق های پلاستیکی را هم از بین برده است. از دیگر بسته بندی های خوراکی می توان به لیوان های نوشیدنی خوراکی تهیه شده با ژلاتین و با طعم های وانیلی و آلبالوی ترش و نیز کاغذهای کاپ کیک خوراکی تهیه شده از نشاسته اشاره نمود. برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

2. بسته بندی های مواد غذایی نچسب‌

این نوع بسته بندی باعث کاهش 3 تا 15 درصدی زباله های مربوط به ظرف سس های کچاپ و مایونز می شود. این نوع بسته بندی به دلیل برخورداری از سطحی لیز حرکات مایعات چسبناک را به کاری راحت تر تبدیل می کند. این بسته بندی از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا FDA تأییدیه گرفته و به هیچ عنوان طعم و عطر غذا را تحت تاثیر قرار نمی دهد. گفتنی است این نوع بسته بندی در مورد نوشابه های گازدار از تخلیه مایعات به طور کامل، جلوگیری کرده و به طور معمول در آخر کمی نوشابه ته ظرف به جای می ماند.

3. بسته بندی های ایمن

به کمک این نوع بسته بندی می توان زمان فاسد شدن مواد غذایی را تشخیص داد. اگر چه تاریخ انقضای محصولات بر روی بسته بندی آن ها درج می شود اما تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که این تاریخ ها چندان هم معتبر نیستند. این مدل بسته بندی از سنسورهای کوچکی برخوردار هستند که قادر به نشان دادن زمان انقضای محصول هستند. این نوع بسته بندی نیز باعث شده ضایعات مواد غذایی کمتری تولید شود.

4. بسته بندی های قابل تجزیه

این مدل بسته بندی نیز که کاری از شرکت مونوسل هستند کیسه هایی تهیه شده از ترکیبات مواد غذایی می باشند و به راحتی در آب حل خواهند شد. در واقع شما می توانید این بسته بندی را نیز درون غذای خود ریخته و بپزید.

5. بسته بندی مواد غذایی فشرده

این بسته بندی ها برای آن دسته از افرادی که آشپزخانه آن ها کوچک است و بیشتر علاقمند به خرید خوراکی هایی با بسته بندی سبک تر و کوچکتر هستند مناسب می باشد. علاوه بر آن شرکت تولید کننده این نوع بسته بندی در حال حاضر در زمینه طراحی کاسه های کوچکی که با قرارگیری در آب گرم بزرگ شده و اندازه واقعی خود را به دست می آورند مشغول به تحقیق و ساخت و ساز است. در حال حاضر بیشترین تلاش طراحان بسته بندی مواد غذایی تولید بسته بندهایی است که ضمن زیبایی و جذابیت، به صورت فشرده تر و کاربردی تر نیز باشند.  

بسته بندی محصولات غذایی در شرکت تاش پک

شرکت تاش پک، در سال 1370 تاسیس شد تا با طراحی، چاپ و تولید انواع جعبه های مقوایی، لمینتی و کارتن خدمتی در عرصه بسته بندی و جعبه سازی کشور داشته باشد. شرکت تاش پک از سال 1370 تا به امروز در راستای این اهداف فعالیت مستمر داشته است. ما در شرکت تاش پک توانسته ایم با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مجهز و مطابق با استاندارد های جهانی، نیاز مشتریان در بازار ایران را نسبت به تولید انواع جعبه ها برطرف کنیم. امروزه بسته بندی بر افزایش فروش به شدت تأثیر دارد به این جهت که مشتریان به دلیل داشتن قدرت انتخاب و تنوع زیاد محصولات، مجبور نیستند محصولاتی با بسته بندی های ضعیف خریداری کنند. برندها در تلاشند با یک بسته بندی شاخص و زیبا در همان مرحله ابتدایی نظر مشتریان را به سوی محصول خود جذب کنند. این روزها بیشتر از هر زمان دیگری مشتری به ظاهر زیبا، حرفه ای و کاربردی یک محصول توجه می کند چرا که اعتقاد دارد یک محصول حرفه ای و معتبر دارای بسته بندی زیبا، شاخص و کاربردی است. برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

نیاز به راهنمایی دارید؟
×
تماس تلفنی Whatsapp chat
چت واتساپ Whatsapp chat