جعبه پیتزا – انواع آن، طراحی و عوامل تأثیر گذار بر قیمت جعبه پیتزا

تاریخ آخرین بروزرسانی:29 فروردین 1403

جعبه فست فود

جعبه پیتزای خود را با طراحی منحصر به فردی که مدنظر دارید به شرکت پیشرو در زمینه طراحی، چاپ و تولید جعبه و بسته بندی تاش پک بسپارید. به جرأت می توان گفت پیتزا در حال حاضر یکی از محبوب ترین غذاها در کل دنیاست. این غذا که در واقع یک غذای اصیل ایتالیایی است امروزه در سرتاسر دنیا طرفداران بسیاری داشته و در مدل های مختلف تهیه می شود.  این موضوع باعث شده که این فست فود نیازی به تبلیغات یا برندسازی مستقیم نداشته باشد اما باز هم نباید از تبلیغ غیر مستقیم برای آن غافل شد. در زمینه تبلیغ و بازاریابی غیرمستقیم می توان بسته بندی پیتزا را گزینه ای مؤثر دانست. بهترین پیتزا فروشی ها نیز برای جابجایی پیتزاهای خود باید آن ها را درون یک بسته بندی جذاب و زیبا قرار دهند. برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

دلایل اهمیت بسته بندی و جعبه پیتزا

  • تحقیقات به خوبی نشان داده که اکثر افراد به سمت چیزهای متفاوت جذب شده و تمایل بیشتری را برای خرید آن ها از خود نشان می دهند. از این رو شما می توانید با درنظر گیری یک بسته بندی جذاب و اشتهاآور برای پیتزای خود نظر افراد بیشتری را به محصول و برند خود جلب و به فروش بیشتری دست پیدا کنید.
  • طراحی جعبه پیتزا باید با دقت و به صورت کاملاً حرفه ای انجام شود و رنگ های به کار برده شده در طراحی جعبه بسته بندی پیتزا به خوبی بتوانند در تحریک اشتهای مخاطب موفق عمل کنند. شما می توانید به راحتی با در نظر گیری یک طراحی گرافیکی مناسب و استفاده از جلوه های دیگر ظاهر متفاوتی را برای بسته بندی محصول ایجاد کرده و کسب و کار خود را متحول کنید.
  • در این زمینه همچنین شما می توانید برای موفقیت در زمینه برندینگ جعبه های پر زرق و برق تری را برای محصول خود انتخاب کنید این کار اگر چه هزینه بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت اما نتیجه بسیار مطلوبی را برای افزایش تعداد مشتریان به ارمغان آورده و حتی در صورتی بالاتر بودن قیمت پیتزا نیز مشتریان به دلیل پکیج جذاب آن حاضر به پرداخت هزینه بیشتر خواهند بود و از این طریق شما می توانید افزایش هزینه به دلیل گران بودن قیمت جعبه بسته بندی را جبران کنید.
  • خیلی از افراد بر این باورند این که تنها کیفیت پیتزا را در سطح مطلوبی نگه دارند کافی است و دیگر به جعبه پیتزا اهمیتی نمی دهند. در این که کیفیت پیتزا در جلب مشتری تأثیرگذار است شکی نیست اما به هیچ عنوان نباید تأثیر بصری که جعبه پیتزا بر روی مخاطب داشته را نادیده گرفت.
  • هر مشتری برای خوردن یک پیتزا تقریبا 45 دقیقه را صرف می کند و تمام این 45 دقیقه جعبه پیتزا نیز مقابل چشمان او قرار داشته و این فرصت مناسبی است که به خوبی با جعبه کار کرده، آن را لمس کند و به نوشته و طراحی روی آن توجه کند. از این رو گذشتن از طراحی جعبه بسته بندی پیتزا در واقع یک فرصت بزرگ تبلیغات و برندسازی را از شما می گیرد.
  • جعبه پیتزا به غیر از برندسازی در تازه نگه داشتن محصول نیز نقش مهمی دارد. جعبه پیتزا باید به خوبی بتواند پیتزا را گرم و سالم نگه دارد و به نوعی می توان گفت جعبه پیتزا از نظر حفظ سلامت پیتزا نیز بسیار اهمیت خواهد داشت.
  • جعبه های پیتزا در ابعاد مختلف و متناسب با اندازه پیتزای شما قابل سفارش می باشند.
  برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.  

انواع جعبه پیتزا

به طور معمول جعبه های پیتزا را می توان در دو نوع کلی زیر سفارش داد:

1. جعبه معمول پیتزا

این نوع از جعبه ها کاملا ساده و بدون لمینت می باشند. به طور معمول این جعبه ها در بسته های 100 تایی قابل سفارش و تهیه هستند.

2. جعبه لمینتی پیتزا

این نوع از جعبه های پیتزا دارای روکشی لمینتی هستند و تهیه و تولید آن ها در دو نوع بدون چاپ  چاپ دار انجام می شود. جعبه های لمینتی به شما امکان استفاده از طراحی گرافیکی را خواهند داد. در ساخت جعبه های لمینتی پیتزا از کرافت یا همان ورق کارتنی مرغوب استفاده می شود و از این رو جعبه تهیه شده ضمن برخورداری از ظاهری جذاب، از نظر کیفیت تماسی و لمسی نیز در سطح مطلوبی قرار دارد. در تهیه جعبه های لمینتی پیتزا در واقع لایه ای مقوایی با ضخامت مختلف روی یک لایه کارتنی لمینت می شود و بر روی لایه مقوایی می توان طراحی گرافیکی بی نظیری را انجام داد. تولید نمونه های چاپ دار جعبه های لمینتی پیتزا نیز با استفاده از تکنیک چاپ چهار رنگ صورت گرفته و در واقع در این نوع چاپ می توان طیف گسترده ای از چهار رنگ اصلی را در طراحی بسته بندی جعبه پیتزای خود انتخاب نمود.   برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.  

قیمت جعبه پیتزا به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت یک جعبه پیتزا به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن ها را می توان کیفیت جعبه پیتزا دانست. در ادامه بیشتر با هم عوامل موثر بر قیمت یک جعبه پیتزا را با هم بررسی خواهیم کرد:

1. جنس جعبه بسته بندی پیتزا

یکی از عواملی که در قیمت یک جعبه پیتزا تاثیرگذار است مقوای مورد استفاده در ساخت آن می باشد. در ساخت جعبه پیتزا از سه لایه اولیه، میانی و درونی کرافت استفاده می شود تا پیتزا درون آن گرم نگه داشته شده و سالم به دست مشتری برسد.

2. طرح انتخابی برای روی جعبه پیتزا

این که جعبه پیتزای انتخابی از نوع لمینتی و یا چاپ دار باشد نیز در قیمت نهایی جعبه سفارشی موثر است. از این رو برای تعیین قیمت جعبه پیتزا باید نوع طرح و چاپ انتخابی خود را انتخاب کنید.

3. نوع بسته بندی پیتزا

4 ضلعی یا 6 ضلعی بودن یک جعبه پیتزا نیز در قیمت آن نقش خواهد داشت. در نمونه های 6 ضلعی با توجه به آن که مقوای مورد استفاده باید برش های بیشتری داشته باشد قیمت نهایی این جعبه ها بیشتر است. اما مدل های 4 ضلعی که پراستفاده ترین گزینه برای بسته بندی پیتزا هستند دارای قیمت مناسب تری می باشند. به طور معمول بیشتر جعبه های پیتزا از نظر ارتفاع و عرض با یکدیگر هم سایز هستند و تنها این طول محصول است که متناسب با سایز پیتزا تغییر می کند و جعبه های پیتزا غالباً در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ تولید می شوند. از دیگر عوامل موثر بر قیمت جعبه پیتزا همچنین می توان به میزان تیراژ مورد نیاز اشاره نمود.  

روند تولید جعبه پیتزا

به منظور طراحی جعبه پیتزا پیش از هر کاری مقوای مورد نظر انتخاب شده و بعد به منظور برش آماده می شود. برش های انجام شده بر روی مقوای مورد نظر کاملاً وابسته به ابعاد در نظر گرفته برای جعبه است. بعد از برش نیز نوبت به چاپ طراحی در نظر گرفته بر روی جعبه پیتزا خواهد رسید. در نهایت جعبه به صورت مربع و یا چند ضلعی بسته بندی می شود. حتما در تهیه جعبه پیتزا باید از کارتنی مرغوب و باکیفیت استفاده شود تا از نظر بهداشتی نیز آسیبی به پیتزا وارد نکند. برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.  

طراحی بسته بندی جعبه  پیتزا

شما می توانید بسته به شکل و نوع پیتزای خود جعبه بسته بندی مناسبی را برای آن انتخاب کنید. به طور معمول در بیشتر رستوران های فست فودی و غذاهای بیرون بر در دکوراسیون فضای داخلی از طیف رنگی قرمز که رنگی اشتها آور است استفاده می شود تا مشتریان نسبت به سفارش غذایی بیشتر، تحریک شوند. از این رو شما می توانید در طراحی جعبه بسته بندی پیتزای خود نیز از طیف رنگی قرمز کمک گرفته و به این شکل اشتهای مشتری را تحریک کنید. در حال حاضر به طور معمول اکثر جعبه های بسته بندی پیتزا مورد استفاده در اکثر رستوران های فست فودی تهیه شده از کارتن قهوه ای رنگ می باشند که تنها آرم و برند رستوران با چاپ فلکسویی ساده بر روی آن ها درج شده است. لذا شما می توانید با در نظرگیری یک طراحی متفاوت به مشتری نشان دهید که برای او ارزش قائل هستید و به این طریق نظر او را جلب کنید تا برای خرید دوباره از شما نیز اقدام کند.  

بازیافت جعبه پیتزا

از آن جایی که در تهیه پیتزا از روغن استفاده می شود با قرارگیری پیتزا درون جعبه بسته بندی، روغن و پنیر آن به جعبه نفوذ پیدا کرده و از این رو شرکت های بازیافت به دلیل کاهش کیفیت الیاف کاغذ جعبه از پذیرش این جعبه ها خودداری می کنند چرا که امکان بازیافت این جعبه ها وجود ندارد. اما برای آن که بتوان جعبه های پیتزا را مجدد به چرخه بازیافت برگرداند رستوران ها می توانند از جعبه های لمینتی تهیه شده با مقوای ایندربرد استفاده کنند. علاوه بر آن قرارگیری یه لایه سلفونی بر روی لایه زیرین جعبه می توان مانع از نفوذ روغن و پنیر آب شده به درون الیاف کاغذ شد و امکان بازیافت جعبه نیز به این شکل وجود خواهد داشت. لذا شما نیز می توانید با در نظر گیری این نکات شرایط بازیافت جعبه های پیتزای انتخابی برای بسته بندی پیتزای تولیدی خود را فراهم کرده و ضمن کمک به محیط زیست نظر مشتریانی که دوستدار محیط زیست هستند را نیز به سمت خود جلب کرده و فروش بیشتری داشته باشید.  

جعبه پیتزا در شرکت تاش پک

شرکت تاش پک، در سال 1370 تاسیس شد تا با طراحی، چاپ و تولید انواع جعبه های مقوایی، لمینتی و کارتن خدمتی در عرصه بسته بندی و جعبه سازی کشور داشته باشد. شرکت تاش پک از سال 1370 تا به امروز در راستای این اهداف فعالیت مستمر داشته است. ما در شرکت تاش پک توانسته ایم با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مجهز و مطابق با استاندارد های جهانی، نیاز مشتریان در بازار ایران را نسبت به تولید انواع جعبه ها برطرف کنیم. امروزه بسته بندی بر افزایش فروش به شدت تأثیر دارد به این جهت که مشتریان به دلیل داشتن قدرت انتخاب و تنوع زیاد محصولات، مجبور نیستند محصولاتی با بسته بندی های ضعیف خریداری کنند. برندها در تلاشند با یک بسته بندی شاخص و زیبا در همان مرحله ابتدایی نظر مشتریان را به سوی محصول خود جذب کنند. این روزها بیشتر از هر زمان دیگری مشتری به ظاهر زیبا، حرفه ای و کاربردی یک محصول توجه می کند چرا که اعتقاد دارد یک محصول حرفه ای و معتبر دارای بسته بندی زیبا، شاخص و کاربردی است. برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

نیاز به راهنمایی دارید؟
×
تماس تلفنی Whatsapp chat
چت واتساپ Whatsapp chat