ایده جعبه بهداشتی – دارویی + هر آنچه برای سفارش نیاز دارید

تاریخ آخرین بروزرسانی:29 خرداد 1403

جعبه آرایشی و بهداشتی

جعبه دستمال کاغذی

جعبه دستکش

جعبه ماسک

جعبه بهداشتی – دارویی با همه اصولی که باید در آن رعایت شود و هر گونه طراحی جذاب و منحصر به فردی را که به آن نیاز دارید از شرکت تاش پک بخواهید. در رابطه با بسته بندی محصولات دارویی، این که محصول از هر نوع آلودگی به دور باشد بسیار مهم و حیاتی است. از این رو باید بسته بندی در نظر گرفته برای آن ها باید از هر گونه آلودگی و میکروبی عاری باشد. در مورد بسته بندی های دارویی همچنین باید عملکردهای دارویی از سوی تولیدکنندگان مورد توجه قرار بگیرند. هرآنچه لازم است در رابطه با جعبه بهداشتی – دارویی بدانید در این مقاله برای شما جمع آوری شده تا بتوانید اطلاعات درستی از سفارش خود داشته باشید و از نتیجه کار راضی باشید. با ما همراه باشید: برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

جعبه مقوایی برای بسته بندی دارو

 • جعبه مقوایی برای بسته بندی دارو زیر مجموعه جعبه بهداشتی – دارویی
یکی از مطلوب ترین گزینه ها برای بسته بندی دارو، جعبه های مقوایی می باشند چرا که این جعبه ها مقاومت مطلوبی را در برابر تراوش مواد از خود نشان داده و مانع از نفوذ دارو در بسته بندی می شوند. جعبه های دارویی به تولیدکنندگان این امکان را داده تا هر نوع اطلاعاتی از دارو که مصرف کننده باید از آن ها مطلع شود بر روی جعبه بسته بندی دارو بیاورند. این اطلاعات شامل:
 • نام دارو
 • نحوه مصرف
 • تاریخ انقضا
 • و…
با چاپ اطلاعات مهم بر روی جعبه های مقوایی شناسایی داروهای درون جعبه به کاری آسان تر تبدیل می شود. طراحی و تولید بسته بندی دارو ضمن کاهش خطا در مصرف دارو، همچنین در زمینه برندسازی نیز نتایج مطلوبی را به همراه خواهد داشت. با توجه به ارتباط مستقیم جعبه  دارویی با سلامت افراد، باید به تولید جعبه دارویی توجه  ویژه ای کرد. یکی از کارآمدترین روش های بسته بندی محصولات دارویی به کارگیری جعبه مقوایی و کارتنی است. با استفاده از جعبه های دارویی می توان کمک کرد که دارو بعد از تولید و در حین جابجایی و انبارداری سالم نگه داشته شود و ضمن جلوگیری از آسیب دیدگی، کیفیت اولیه و ویژگی های مهم خود را تا  زمانی که به دست مصرف کننده خواهد رسید نیز حفظ کند. به دلیل آن که در صنعت دارویی هر نوع خطایی می تواند سلامت و نیز جان بیمار را تحت تاثیر قرار دهد حتما باید جعبه های دارویی با کمترین درصد خطا تولید بشوند. طراحی و تولید بسته بندی به منظور مراقبت هر چه بهتر از محصول و نیز بازاریابی موثر برای آن است. جعبه مقوایی و کارتنی یکی از روش های رایج و مطلوب برای بسته بندی محصولات مختلف از جمله داروهاست و می توان گفت در صنعت بسته بندی و به ویژه صنعت غذایی و داروسازی جعبه های مقوایی یکی از عناصر اصلی هستند. همچنین جعبه های مقوایی برای عرضه داروها به صورت کاملاً بهداشتی، ایمن و البته چاپ جعبه دارو بهترین گزینه است. جعبه های بهداشتی – دارویی ضمن برخورداری از هزینه ای پایین قادر به دربرگیری مقدار زیادی دارو بوده و همچنین امکان بازیافت آن ها نیز وجود داشته و از این رو دوست دار طبیعت نیز به شمار می روند. نوع بسته بندی دارو در شرکت های تولید کننده بسته به عواملی چون ایمنی بیمار، اثربخشی دارو، کنترل تخریب دارو به وسیله اکسیژن، رطوبت و گرما و… انتخاب می شود.

جنس جعبه بهداشتی – دارویی

به طور معمول در ساخت جعبه بهداشتی – دارویی از انواع مقواهایی استفاده می شود که با مقواهای رایج و مورد استفاده توسط عموم متفاوت هستند که به نسبت مقواهای عادی از مقاومت مطلوب تری برخوردار می باشند. لازم به ذکر بوده که بر روی این مقواها پوشش خاصی قرار گرفته که محافظ خوبی برای سرما، گرما و رطوبت محسوب می شوند. این روکش ها به دلیل ظاهر براقی که دارند برای جعبه بهداشتی – دارویی جذابیت مطلوبی را به همراه دارند. به منظور طراحی و تولید جعبه بهداشتی – دارویی از مقواهایی چون ایندربرد، گلاسه و یک رو یا پشت طوسی استفاده می شود. در ادامه بیشتر با ماهیت هر یک و موارد استفاده از آن ها آشنا خواهیم شد:

1. جعبه تهیه شده با مقوای یک رو یا پشت طوسی

 • جنس اول مورد استفاده برای جعبه بهداشتی – دارویی
این نوع از مقواها تنها در یک روی خود به شما امکان چاپ را خواهند داد و در صورتی در زمینه بسته بندی دارو استفاده می شوند که خود دارو از یک پوشش محافظت کننده دیگر برخوردار باشد. لذا استفاده از این نوع مقوا برای جعبه دارو های بدون پوشش، بهداشتی نیست. در صورتی که درون جعبه مشخص نباشد برای جلوگیری از بد شدن ظاهر بسته بندی می توان از این مقوا استفاده کرد. جعبه های تهیه شده با مقوای یک رو یا پشت طوسی برای بسته بندی انواع زیر به کار برده می شود:
 • بسته قرص روکش دار
 • شیشه دارو
 • قوطی های کرم
 • پماد
 • و…
برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

2. جعبه تهیه شده با مقوای دو رو یا ایندربرد

 • جنس دوم مورد استفاده برای جعبه بهداشتی – دارویی
یکی دیگر از مقواهای مورد استفاده برای ساخت جعبه دارو، مقوای ایندربرد است. با توجه به اینکه این مقوا در هر دو طرف خود به رنگ سفید بوده امکان استفاده از هر دو روی آن وجود دارد. این مقوا در مقایسه با نمونه پشت طوسی زیباتر و بهداشتی تر است. به طور معمول استفاده از جعبه های ایندربرد بیشتر برای محصولاتی با حساسیت و شکنندگی پایین می باشد.

3. جعبه تهیه شده با مقوای گلاسه

 • جنس سوم مورد استفاده برای جعبه بهداشتی – دارویی
مقوای گلاسه یکی دیگر از انواع مقواهای مورد استفاده در ساخت جعبه دارویی است. ظاهر براق و جذاب این مقوا باعث شده که از آن در زمینه تولید جعبه های دارویی کودکان، جعبه لوازم آرایشی بهداشتی و… استفاده شود. علاوه بر آن در صورتی که داروی مورد نظر از حساسیت و شکنندگی بالایی برخوردار باشد از این مقوا به صورت یک لایه، دو لایه و چند لایه استفاده می شود.

چاپ جعبه بهداشتی – دارویی

بعد از آن که جعبه دارو طراحی شد نوبت به چاپ آن می رسد. در زمینه چاپ جعبه های دارویی از روش های مختلفی استفاده می شود این روش ها شامل موارد زیر است:
 • چاپ افست
 • چاپ دیجیتال
 • چاپ سیلک
گاهی در زمینه چاپ جعبه های دارویی و به ویژه محصولات آرایشی بهداشتی از چاپ طلاکوب، نقره کوب و چاپ برجسته نیز بهره گرفته می شود که به نوعی حکم خدمات تکمیلی چاپ این جعبه ها را دارند. در زمینه تولید جعبه بهداشتی – دارویی نیاز است که برخی از استانداردها حتما در نظر گرفته شوند.

استانداردها برای چاپ روی جعبه بهداشتی – دارویی

 • به منظور درج نکات هشدار بر روی جعبه دارویی باید از رنگ های تعیین شده و مناسبی استفاده کرد؛
 • تمام اطلاعات دارو باید بر روی جعبه آورده شود
 • روی جعبه باید حتما خط بریل به صورت برجسته باشد
 • جعبه باید حاوی اطلاعات تاریخ تولید و انقضای دارو باشد
 • در انتخاب سایز جعبه دارو باید به استانداردهای تعیین شده توجه نمود
 • باید در زمان عبور جعبه از روی دستگاه بسته بندی بتوان اطلاعات متغیر را بر روی آن چاپ کرد
 • در طراحی بسته بندی دارو حتما باید مواردی چون پلمپ جعبه و موارد تأیید کننده اصالت کالا نظیر برچسب اصالت کالا، برچسب های حرارتی و… در نظر گرفته شود.
 

اطلاعات مهم و قابل درج بر روی جعبه بهداشتی – دارویی

بر روی بسته بندی دارو اعم از جعبه، برچسب ظرف و برچسب کارتن یا شیرینک (پلاستیک فشرده پیچیده شده دور محصول) آن حتما باید موارد زیر آورده شود:
 • نام دارو به دو زبان فارسی و انگلیسی
 • میزان ماده یا مواد مؤثر دارو و دوز مصرف آن
 • تعداد هر واحد مصرف به فارسی و انگلیسی
 • شکل دارویی فرآورده به فارسی و انگلیسی
 • ترکیب دارو براساس فهرست رسمی داروهای ایران به انگلیسی
 • شناسنامه رهگیری و ردیابی و کنترل اصالت به صورت بارکد دو بعدی و متنی
 • بروشور دارویی دربرگیرنده اطلاعات تکمیلی مصرف کننده
 • جعبه های دارویی در دسته بندی های بهداشتی قرار داشته و هر جعبه دارویی و هر نوع بسته بندی دارو باید طبق مقررات تعیین شده از سوی وزارت و مرکز بهداشت به منظور حفظ سلامت جامعه تولید شود.
 • در ساخت جعبه های مقوایی همچنین باید حتما از مرکب های درجه یک و مختص چاپ های حساس استفاده شود.

تولید جعبه های بهداشتی دارویی

به منظور سفارش جعبه بهداشتی – دارویی باید به سراغ شرکت های با سابقه و حرفه ای در زمینه تولید این نوع از جعبه ها رفت که به خوبی قادر به تولید جعبه ای استاندارد و متناسب با دارو باشند و در واقع بتوان از کیفیت جعبه های تولید شده توسط آن ها خاطر جمع بود.  

جعبه بهداشتی – دارویی شرکت تاش پک

شرکت تاش پک، در سال 1370 تاسیس شد تا با طراحی، چاپ و تولید انواع جعبه های مقوایی، لمینتی و کارتن خدمتی در عرصه بسته بندی و جعبه سازی کشور داشته باشد. شرکت تاش پک از سال 1370 تا به امروز در راستای این اهداف فعالیت مستمر داشته است. ما در شرکت تاش پک توانسته ایم با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مجهز و مطابق با استاندارد های جهانی، نیاز مشتریان در بازار ایران را نسبت به تولید انواع جعبه ها برطرف کنیم. امروزه بسته بندی بر افزایش فروش به شدت تأثیر دارد به این جهت که مشتریان به دلیل داشتن قدرت انتخاب و تنوع زیاد محصولات، مجبور نیستند محصولاتی با بسته بندی های ضعیف خریداری کنند. برندها در تلاشند با یک بسته بندی شاخص و زیبا در همان مرحله ابتدایی نظر مشتریان را به سوی محصول خود جذب کنند. این روزها بیشتر از هر زمان دیگری مشتری به ظاهر زیبا، حرفه ای و کاربردی یک محصول توجه می کند چرا که اعتقاد دارد یک محصول حرفه ای و معتبر دارای بسته بندی زیبا، شاخص و کاربردی است. برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید. در ادامه می توانید نمونه جعبه بهداشتی – دارویی شرکت تاش پک را مشاهده بفرمایید.    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

نیاز به راهنمایی دارید؟
×
تماس تلفنی Whatsapp chat
چت واتساپ Whatsapp chat