بسته بندی زغال – همه چیز از طراحی، چاپ و قیمت بسته بندی زغال

تاریخ آخرین بروزرسانی:29 فروردین 1403

بسته بندی زغال خود را با طراحی منحصر به فردی که مدنظر دارید به شرکت پیشرو در زمینه طراحی، چاپ و تولید جعبه و بسته بندی تاش پک بسپارید. زغال نیز مانند هر محصول دیگری در انواع مختلفی تهیه و تولید شده و طبیعی است که بسته بندی آن نیز به شکل های متنوعی انجام شود. از زغال ضمن مصرف خانگی در صنایع مختلف نیز استفاده می شود. زغال همچنین می تواند محصول مناسبی برای صادرات باشد و در نظرگیری یک بسته بندی جذاب و شکیل در امر صادرات این محصول نیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

طراحی کارتن بسته بندی قطعات صنعتی کاملا به وزن و حساسیت این محصولات بستگی دارد و به طور معمول از کارتن قطعات صنعتی برای بسته بندی کردن لوازم یدکی خودرو، ابزار و یراق آلات، قطعات خودروسازی و… استفاده می شود. هرآنچه لازم است در رابطه با بسته بندی زغال بدانید در این مقاله برای شما جمع آوری شده تا بتوانید اطلاعات درستی از سفارش خود داشته باشید و از نتیجه کار راضی باشید. با ما همراه باشید:

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

یکی از رایج ترین استفاده از زغال در مصارف خانگی جهت آماده کردن کباب و غذاهای این چنینی است. از مصارف خانگی زغال می توان به استفاده از آن برای قلیان اشاره نمود که البته برای این کار از زغال فشرده استفاده می شود. در تهیه زغال فشرده از ضایعات خاک اره بهره گرفته خواهد شد. در ادامه بیشتر با انواع زغال و نحوه بسته بندی زغال آشنا خواهیم شد:

انواع زغال برای بدست آوردن اطلاعات صحیح در رابطه با بسته بندی زغال

1. زغال چوب

  • اولین نوع زغال در بسته بندی زغال

در تهیه زغال چوب از کربن خالص استفاده می شود و از این رو این نوع زغال دیرتر سوخته خواهد شد. در پروسه سوختن این نوع زغال ترکیبات فراری چون آب، متان و هیدورژن سوخته و در آخر کربن خالص باقی خواهد ماند.

از بین زغال های چوب نیز می توان به انواع زغال های زیر اشاره نمود:

2. زغال کبابی

  • دومین نوع زغال در بسته بندی زغال

این نوع زغال در زمان سوختن و سرخ شدن بدون دود، جرقه و بو است و بعد از آن که به طور کامل به آتش سرخ شده تبدیل شد دیگر نیاز نیست به طور مداوم آن را باد زد. این نوع زغال همچنین خیلی آرام فرایند سوخته شدن را طی می کند. به طور معمول این نوع زغال در بسته بندی های جمع و جور و شکیلی به فروش می رسد.

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

3. زغال قلیان یا زغال لیمو

  • سومین نوع زغال در بسته بندی زغال

این نوع زغال به شکل چوبی براق و سیاه است که بدون هر شکافی می باشد و در زمان شکسته شدن صدای مخصوص به خود را دارد. برای کیفیت هر چه بیشتر این زغال در زمان تولید آن از فشار حرارت بالایی استفاده شده و در واقع برای تولید یک زغال لیموی باکیفیت باید کوره پرقدرتی در اختیار باشد. گفتی است که شکسته یا خرد بودن این محصول باعث شده که مشتری آن طور که باید، از این محصول استقبال نکند.

4. زغال کافه ای

  • چهارمین نوع زغال در بسته بندی زغال

در تهیه این نوع زغال از چوب درختان مرکبات استفاده می شود. این نوع زغال بیشتر به دلیل آن که دارای شکل خاصی نیست در سفره خانه ها و قهوه خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

5. زغال بامبو

  • پنجمین نوع زغال در بسته بندی زغال

زغال بامبو از زمان سوخت بالایی برخوردار است و خیلی راحت سوخته  می شود. این زغال همچنین بدون بو، دود و گاز است و از این رو سردرد و سرگیجه به همراه ندارد. زغال بامبو بدون نیاز به قطع درختان تهیه شده و سبب تغییر طعم و عطر قلیان نمی شود.

6. زغال فشرده

  • ششمین نوع زغال در بسته بندی زغال

یکی دیگر از انواع زغال، زغال فشرده یا بریکت است که از گرد و غبار زغال سنگ یا دیگر مواد زیستی توده ای قابل احتراق نظیر زغال چوب، خاک اره، تراشه چوب و زغال سنگ نارس و همچنین پوست گردو تهیه می شود. این نوع زغال به دلیل ماندگاری بالا و نیز احتراق مطلوبی که داشته استفاده از آن بیشتر در کبابی ها، رستوران ها و قهوه خانه ها و مصارف خانگی صورت می گیرد. البته در برخی از کارخانه ها نیز این زغال برای تأمین سوخت حرارتی مورد نیاز مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به آن که زغال فشرده تهیه شده از ضایعات مواد طبیعی است از این رو پس از سوخت، ضایعات باقی مانده آن از نظر اقتصادی بسیار ارزشمند خواهد بود.

از بین انواع زغال فشرده می توان به زغال فشرده پسته اشاره نمود که در تهیه آن به جای پوست گردو از پوست پسته استفاده می شود.

در رابطه با زغال ها اگر چه ویژگی هایی چون خاموش نشدن، دود نکردن، پرحرارت بودن و نداشتن جرقه در زمان سوختن به فروش هر چه بیشتر محصول کمک خوهند کرد اما بسته بندی این محصول نیز جزو مواردی است که برای فروش هر چه بیشتر این محصول نباید از آن غافل شد.

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

اهمیت بسته‌بندی زغال

در زمینه تولید هر نوع محصولی از جمله زغال بسته بندی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو بایستی برای زغال نیز مانند دیگر محصولات به فکر یک بسته بندی جذاب و زیبا بود.

برای حمل و جابجایی هر چه راحت تر زغال ها نیز احتیاج است که بسته بندی آن ها باکیفیت باشد. تا چند سال گذشته به طور معمول زغال ها به صورت فله ای به فروش می رسیدند و این موضوع ضمن آن که باعث کثیفی کف فروشگاه ها بر اثر ریختن خاک زغال می شد از نظر بصری نیز جلوه نامناسبی داشت و کمتر کسی حاضر به خرید آن ها می شد.

امروزه زغال ها در بسته بندی های مختلفی به فروش می رسند و اکثر فروشگاه داران نیز ترجیح داده که به جای فروش فله ای زغال، آن را به صورت بسته بندی شده به دست مشتری برسانند چرا که ضمن جلوگیری از کثیفی فروشگاه، در جلب مشتری نیز تأثیرگذارتر هستند.

در رابطه با نوع بسته بندی این محصول نیز باید مواردی در نظر گرفته شود تا به بهترین میزان فروش دست یافت. بسته بندی زغال باید مانع از آلودگی محیط و نفوذ خاک زغال به بیرون شود و علاوه بر آن از زیبایی ظاهری و استحکام لازم برخوردار باشد.

استفاده از جعبه کارتنی برای بسته بندی زغال

در بسته بندی هر محصول به دلایلی مختلفی چون محافظت فیزیکی در مقابل فشار و ضربه، کنترل دما، رطوبت و همچنین جابجایی و نگهداری آسان تر ممکن است از کارتن بسته بندی و جعبه مقوایی استفاده شود. اما مهم ترین دلیل استفاده از کارتن بسته بندی و جعبه مقوایی را می توان فروش بیشتر و بازاریابی دانست. با استفاده از بسته بندی زیبا و جذاب می توان نظر مشتریان بیشتری را نسبت به محصول خود جلب نمود.

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

ظرفیت کارتن و جعبه بسته بندی زغال

بسته بندی زغال بسته به نیاز شما در انواع جعبه های مقوایی 100 گرمی تا کارتن یک کیلوگرمی و حتی در ظرفیت های بالاتر نظیر کارتن 5 کیلویی، 8 کیلویی و 10 کیلویی انجام می شود.

طراحی و چاپ بسته بندی زغال

بهترین طرح و رنگ برای بسته بندی زغال ها رنگ هایی هستند که به نوعی حرارت و آتش را به مشتری یادآوری کنند. برای جذابیت هر چه بیشتر طراحی بسته بندی زغال همچنین می توان بسته به نوع زغال و مصرف آن از تصویر مرتبطی با آن استفاده کرد. با توجه به آن که زغال به رطوبت حساس است بایستی در بسته بندی از آن کارتنی مقاوم در مقابل رطوبت استفاده شود و همچنین ترکیبات استفاده شده در ساخت کارتن زغال را مد نظر قرار داد.

به منظور چاپ جعبه زغال از چاپ فلکسو، افست و سیلک استفاده می شود و انتخاب از بین انواع چاپ کاملا به بودجه شما بستگی دارد.

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

قیمت بسته بندی زغال

به طور معمول عوامل مختلفی در قیمت بسته بندی زغال از جمله نوع چاپ، جنس بسته بندی و… بستگی خواهند داشت. اما از آن جایی که پایین بودن قیمت زغال برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است و می توان آن را فاکتوری اصلی در خرید این محصول به شمار آورد نیاز است که حدالمقدور بسته بندی ارزان تری برای این محصول در نظر گرفته شده تا قیمت نهایی آن نیز پایین تر بیاید.

به طور معمول برای آن که قیمت بسته بندی زغال کاهش پیدا کند از کارتن های بسته بندی سه لایه در بسته بندی آن استفاده می شود.

برای مشاوره و سفارش روی تاش پک کلیک کنید.

برای بسته بندی محصولات صنعتی خود می توانید از طریق مقاله زیر به راهنمای کامل آن دسترسی پیدا کنید:

کارتن و جعبه بسته بندی قطعات صنعتی + سفارش، قیمت و مشاوره

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

نیاز به راهنمایی دارید؟
×
تماس تلفنی Whatsapp chat
چت واتساپ Whatsapp chat